• Počítače jsou všude

  Přes počítače dnes funguje naprosto všechno. Bez nich si nekoupíte ani rohlík, tedy v naprosté většině obchodů. Všechny databáze a kartotéky fungují právě přes počítače. Pracujeme na nich, trávíme na nich volný čas, a tak je logické že k nim dokupujeme příslušenství. Klasické stolní počítače mnoho lidí nahradilo notebooky, které zaberou méně místa a jsou přenosné. Hráči počítačových her ale dodnes nedají dopustit na klasické sestavy, které jsou výkonnější. Kdo se živí kancelářskou prací a nebo studuje, určitě občas potřebuje mít k ruce tiskárnu. A vlastně i lidé kteří používají počítač jen pro volný čas potřebují občas něco vytisknout, ať už fotky nebo třeba nějaký dokument.

  notebook a tiskárna

  Na trhu je jich dost
  V současné době je na trhu velký výběr tiskáren. Ty nejlevnější koupíte už za pár stokorun. Většinou jde o zařízení, která v sobě ukrývají tiskánu, skener a kopírku. Je to hlavně kvůli úspoře místa a také proto, že snad nikdo nechce mít doma plný stůl příslušenství k počítači. Zařízení 3v1 si získaly velkou popularitu, protože za dostupnou cenu toho hodně nabídnou. Tiskárny se dělí na

  vytisknuté fotky

  • jehličkové, které dnes už téměř nepotkáme
  • laserové, které se používají hlavně při velkém množství tisku
  • a inkoustové, které jsou nejrozšířenější

  Laserová tiskárna je dražší a i tonery do ní jsou dražší. Nicméně je nutno podotknout, že vám vydrží déle a udělá více kopií. Inkoustová tiskárna je rozšířenější také díky nižším pořizovacím nákladům, ale když si spočítáte jak dlouho náplň vydrží a kolik stojí, vyjde často dráž než laserová. Při nákupu tiskárny vyřešte hlavně otázku jak často tisknete, protože vám to pomůže vybrat vhodný typ. Jedním z laserových a kompatibilních je hp135w toner, který se dá použít do mnoha tiskáren. U každého toneru vždy uvidíte přesná označení tiskáren, do kterých je vybraný toner vhodný.