• Bazén na vlastním pozemku

  Pohodlí

  V létě i u nás někdy panují tak vysoké teploty, že se nic moc nedá dělat. Měli bychom proto pamatovat na své zdraví, takže je na místě nosit pokrývku hlavy a pít dostatek tekutin. Lepší je však když pracovat nemusíme a máme volný čas. Abychom se nemuseli při velkém horku potit, tak můžeme vyrazit na veřejné koupaliště. Při koupání se totiž skutečně ochladíme, a navíc můžeme začít dost zábavy, takže příjemně strávíme třeba volné odpoledne.

  mozaika bazénu

  Ještě lepší je, pokud máme vlastní bazén. Stačí totiž vyjít třeba z domu na zahradu a máme ho sami celý pro sebe. Navíc sem můžete pozvat přátele či blízké a společně si tak užívat. Dobré je však zvážit, jak často se budeme koupat, protože takový bazén něco stojí, a i za následnou údržbu budeme utrácet peníze společně s nějakým vlastním časem, abychom vodu udrželi stále v dobrém stavu. Dnes již existují pomocníci jako je třeba automatický bazénový vysavač.

  Stavba a zapojení

  Jako první můžeme vybírat materiál. Tento výběr však nebývá nijak náročný, protože jako taková nejlepší varianta vychází laminát. Třeba takový nerez je odolnější a vydrží déle, ale vzhledem k vysoké ceně není až tak častý. Dále se můžeme přesunout na tvar. Kulatý může vypadat na zahradě lépe, ale je spíše na takovou relaxaci ve vodě.

  bazénové schůdky

  Pokud budete chtít plavat, což chce většina lidí, tak je mnohem lepší zvolit dostatečně rozměrný bazén obdélníkový. Vzhledem k životnosti je na tom nejlépe zapuštěná varianta. Není problém poradit si i se svahem, protože na něj se volí polozapuštěná varianta. Po vybrání produktu nás čekají stavební práce, protože potřebujeme vykopat velkou jámu, tu vybetonovat a potom třeba pomocí jeřábu umístit bazén. Tím však práce nekončí, protože následně je potřeba zapojení odborníkem, který se postará o rozvody vody i elektřiny do filtrace s čerpadlem. Následně už je stavba hotova a přichází ošetření vody.