• Jak přestěhovat chladničku a mrazák

    Chystáte se na stěhování svépomocí a chtěli byste od stěhovací firmy vypomáhat s těmi nejtěžšími předměty, jako jsou dlouhé koberce, starožitný nábytek a velké domácí spotřebiče, zejména pračka a chladnička s mrazákem? Pak se v první řadě zaměřte na pořízení tenké tzv. flexi neboli stretch fólie, kterou obalíte tyto předměty, aby se při stěhování nepoškodily. Tímto způsobem snadno „zabalíte“ i zrcadla a větší svítidla nebo kuchyňské židle, postupujte od menších předmětů k větším a na konec si ponechejte chladničku. Ta by se měla balit jako úplně poslední předmět v domácnosti, protože ji budete potřebovat až téměř do posledního dne před levným stěhováním v Praze 8.

    stěhování místnosti

    Důležité je balení chladničky načasovat – jakmile budete znát termín stěhování a budete mít objednanou stěhovací firmu, začněte s načasováním zpracování potravin. Vyplatí se vše si v chladničce i v mrazáku označit samolepkami s datem vyprázdnění. Pro názorný příklad můžeme použít třeba tento koncept: V mrazáku máte mražené meruňky, dvě porce hotových jídel, naporcované kuře a lososa a několik sáčků mražené zeleniny. Na pondělí si označte lososa, na úterý kuřecí plátky, na středu meruňky, z nichž připravíte meruňkové knedlíky atd. Takto postupně vyjíte mrazák a obdobným způsobem to provedete s chladničkou.

    nábytek v pokoji

    Odmrazení a vysušení – chladničku s mrazákem odmrazujte dva dny před stěhováním a nechte je důkladně vyschnout s otevřenými dvířky. Teprve poté dvířka uzavřete, vyndejte z vnitřních prostor všechny pohyblivé části (skleněné, plastové a kovové regály a mřížky) a následně chladničku s mrazákem obalte stretch fólií.

    Chladničku raději nestěhujte sami, nechte to na stěhovácích, kteří také ví, že by se tyto výrobky měly stěhovat (přenášet) ve svislé poloze, a po přestěhování nechte usadit chladicí směs v kompresoru a zapínejte spotřebič až dvě hodiny poté, co bude již stabilně usazený na svém novém místě.