• Grilování s přáteli


  Přípravy

  Jestliže máte volný večer a přemýšlíte, co byste s přáteli mohli podniknout, tak vsadit můžete na grilování, protože tím rozhodně nic nezkazíte. Ideální jsou letní večery, protože venku je stále hezky, ale už tolik nepraží slunce a můžeme být dlouhou do noci na čerstvém vzduchu. Stačí nám klidně i nějaký menší pozemek, takže se dá využít třeba zahrádka, ovšem musí se na ni vlézt stoly a židle pro všechny. Samotnou přípravu bychom neměli zbytečně podcenit. Není to však nic náročného.

  kořeněné maso

  Co se týče vybavení je grilu, tak to chce dostatek paliva, čistící prostředky a něco, čím budeme maso otáčet. Výběr samotného masa či jiných pochutin už je na Vás, protože někdo dá před takovou makrelou přednost hermelínu. K jídlu bychom neměli zapomenout na dobré pití. Jestliže plánujete delší sezení, tak se hodí vyřešit osvětlení, abychom neseděli někde potmě. Dále se dá prostředí zpříjemnit pouštěním oblíbené muziky.

  Gril

  Při jeho výběru musíme nejprve zvážit, jaký druh paliva by nám vyhovoval. Třeba takový na plyn je méně pracný, ale na druhou stranu do něj musíme kupovat lahve, jejichž naplnění něco stojí. Navíc někdo dává přednost klasickému ohni. Pokud do této skupiny patříte také, pak se podívejte na betonový gril. Má jednoduchou konstrukci a zároveň nízkou cenu. Beton je velmi odolný materiál, takže nemá problém s vysokými teplotami ani s venkovním podmínkami.

  příprava masa

  Ve vrchní části je vybaven praktickou mřížkou, přičemž není problém na umístit i hrnec, takže jestliže jsme někde na chatě bez přístupu k inženýrským sítím, tak si zde můžeme na dřevě vařit něco dobrého k snědku. V nabídce je i gril s varnou deskou dohromady, takže si můžeme vybrat, jakou část zrovna potřebujeme. Navíc sem z designové stránky mnohdy zapadne lépe než nějaký velký gril na plyn. Tento betonový gril nám může sloužit klidně mnoho let.