• Jak zvládnout ceny elektřiny?


  Určitě jste už i vy postřehli, že u nás nejsou ceny stejné jako před dejme tomu rokem nebo dvěma. A zřejmě jste si povšimli, že to platí kromě jiného i pro ceny elektrického proudu. Vše kolem nás podražilo, elektřinu nevyjímaje, a vzhledem k tomu, že růst našich příjmů za oním růstem cen značně pokulhává, se dostala celá řada našinců do komplikované a možná až neřešitelné finanční situace.

  solární panely

  Mnohé z nás tak už napadlo, že by bylo skvělé, kdyby se zbavili aspoň některých ze svých výdajů. A protože se na lecčem už víc ušetřit nedá, zjistil kdekdo, že by bylo ideální snížit své platby za elektřinu. Jenže jak toho dosáhnout? Jistě, možná by se dalo připojit k rozvodné síti nelegálně a čerpat proud načerno, a tedy zadarmo, jenže na to by se dříve či později přišlo a výhoda by byla ta tam. A to už ani nemluvě o tom, jaké škody by mohl proud napáchat, kdyby byl připojen neodborně. A tak tudy cesta nevede. Stejně jako není řešením všechno povypínat a zhasnout a tím dosáhnout nulové spotřeby. To by bylo levné, ale co bychom si bez onoho postrádaného proudu počali, že?

  solární panely

  A nějaká jiná možnost by tu nebyla? Byla. Když někdo chce, může mu zajistit výrazné snížení plateb za elektřinu a možná dokonce i naprostou soběstačnost fotovoltaická elektrárna pro vlastní potřebu. Ti, kdo vsadili na elektřinu vyráběnou ze slunečního světla, totiž mají jistotu, že jim bude slunce svítit zadarmo a oni tak budou mít rovněž zadarmo svou elektřinu. Nepočítáme-li samozřejmě pořizovací hodnotu oněch solárních panelů jako takových.

  Spousta z nás už si tuto možnost uvědomila a celá řada lidí už ji i využívá. A to ke své naprosté spokojenosti. Nikdo totiž přece nemůže být nespokojený s tím, že ho jeho vlastní proud nic nestojí. A že tedy nemusí platit jako lidé, kteří na tuto možnost ještě nevsadili a nadále odebírají drahý proud ze sítě.