• Jaké mají sáčky využití?


  Každý v dnešní době používá sáčky. Ty jsou vyráběné hned v několik provedení a k určitému úkolu. O některých druzích si něco řekneme a schválně jestli vás napadnou ještě další možnosti.

  Začneme s těmi, které používáte každý den při nákupech. Rozhodně jste se setkali se sáčky, které mají dvě uši a slouží na potraviny. Máte je v obchodních domech na nabrání různého sortimentu jako je n čerstvé pečivo, i když se už snaží od nich upustit a dát přednost papírovým sáčkům na pečivo. Nebo například u zeleniny či ovoce. Jsou u regálů velké rule, kde si pytlík utrhnete a naberete si například cibuli, brambory, ředkvičky, jablka, hrušky, pomeranče, mrkev a celer. Můžete je mít i u volného prodeje žampionů a hlívy ústřičné. Jsou nedílnou součástí každého potravinového obchodu.

  pp sáčky

  Druhým typem jsou sáčky, které mají jasně daný svůj úkol. Jsou to sáčky na led. Pro ty co nemají v mrazáku plastové plnitelné kostky, mohou využít plnitelné sáčky. Ty se naplní vodou a uzavřou. Existuje několik variant uzávěru, některé stačí jen otočit, druhé se musí zasukovat. Je to dané podle výrobce. Pak už jen stačí dát ledy do mrazáku a za několik hodin je hotovo. Máte krásně zmrzlí led do osvěžujícího drinku. To se hodí v letních dnech, kdy se chcete trochu osvěžit. Tyto sáčky mají jen jeden účel a na nic jiného se nedají použít.

  Pro mazlíčky se vyrábí speciální sáčky na exkrementy, které jsou někdy i parfemované. Ovšem nejsou to jen sáčky pro pejsky, už můžete koupit parfemované sáčky na dětské plíny. Tím zamezíte nechutnému smradu, aby vám zamořil místnost, než sáček vynesete do popelnice. Tak tyto sáčky mají zamezit zápachu, aby vás nějak omezoval. Nejsou doporučovány na skladování potravin. Mají jiný účel.

  pp sáčky

  V poslední řadě máme pp sáčky neboli sáčky s klopou nebo lepící lištou. Tyto sáčky se používají ve zdravotnictví, ale i v jiných odvětvích. Lehce do nich můžete uložit věci, o které nechcete přijít. Mají různé velikosti, od malých provedení, kam se vám vlezou menší matičky po velké sáčky, do které se vleze složená tkanina. Jsou vhodné jako balící materiál. Ovšem jejich provedení je průhledné a proto je dobré ještě danou věc zabalit například do krabičky nebo barevného, balícího papíru. Pp sáčky slouží jako ochrana před umazání a ztrátou. Lepící páska drží velmi pevně.