• Starejte se i o bazén!


    Mít bazén samozřejmě není nic jednoduchého, i když se vám to tak může klidně zdát. Koupíte si bazén, nebo si ho necháte postavit do země a myslíte si, že ho stačí jen na léto napustit, pak vypustit a občas vytáhnout nějaký ten hmyz síťkou na hmyz. To hodně lidí takto dělá a pak se diví, že voda třeba zapáchá a podobně a že mu třeba po plavání není úplně dobře, nebo se může stát i to, že má člověk pak vyrážku. Všechny tyhle věci by vás měly upozornit na to, že něco není v pořádku a že byste se neměli v takovém bazénu koupat. Není to pro vaše tělo ani zdraví v pohodě a někde bude problém. Samozřejmě bazén nemůžete jen tak napustit a vypustit, tohle není všechno z toho, jak se o bazén musíte starat. Samozřejmě to zahrnuje i ostatní věci a my vám dnes poradíme, o jaké věci se jedná a co dělat s bazénem.

    bazén

    Važte si toho, že bazén vůbec máte a že se můžete v létě pěkně zchladit, co by za to ostatní lidé třeba dali? Proto je lepší na to pohlížet takhle, navíc bazén rozhodně není žádná levná záležitost, takže už z toho důvodu byste se o bazén měli pořádně starat. Samozřejmě čištění bazénu od nečistot je jasné, například zeď bazénu nebo dno, které můžete vyčistit bazénovým vysavačem. To je fajn, no ne? A hmyz posbírat samozřejmě sítí do bazénu.

    bazén

    Kromě mechanického čištění byste měli bazén čistit i chemicky, různými přípravky a podobně, které jsou na to určeny. Všichni samozřejmě znají chlor, jsou chlorové tablety do bazénu, které tam jen hodíte a necháte rozpustit, pak se voda vydezinfikuje a vy můžete vesele plavat dál. Chlor vám tedy působí jako dezinfekce, navíc se ani nemusíte bát, když tam budete plavat, většinou vám nic neudělá, pokud na něj nemáte třeba alergickou reakci. Samozřejmě někdo do bazénu přidává i sůl, jednak ať je slaný, jednak je to také forma dezinfekce. A o filtraci snad ani nic říkat nemusíme, to všichni ví, že se voda v bazénu musí také filtrovat.