• Vlastní elektřina je zadarmo


    Když něco na trhu podraží, je to vždycky nepříjemné pro ty, kdo si to chtějí nebo musí kupovat. Protože ti za to musí oželet víc peněz, které jim pak mohou scházet někde jinde. A tak se spousty našich lidí nepříjemně dotklo třeba i zdražení elektrické energie v posledních letech. Na tuto energii jsme si už dávno zvykli, bereme ji jako naprostou samozřejmost, a tak nás náhle vzniklá drahota dost nepříjemně zaskočila. Zejména ty, kdo mají velkou spotřebu, kdo elektřinou třeba topí nebo ji používají ke svému podnikání. Ano, ceny elektřiny nepříjemně stouply. A navíc se spolupodílejí na vyšších cenách spousty výrobků a služeb, což nám ještě více komplikuje život.

    solární panely

    Co jenom bychom dali za to, kdyby se vrátily aspoň ceny, které tu byly před započetím rusko-ukrajinské války! Kdy bylo kvůli dodávkám levnějšího plynu pro elektrárny levněji i u elektřiny. Ale v to dnes doufat nemůžeme. Sice se nyní říká, že dochází k určitému zlevnění elektrického proudu, ale rozhodně to není žádné terno. A pro mnohé z nás ceny elektřiny přinejmenším ještě dlouho příznivé nebudou. I když by vlastně příznivé být mohly. A to, kdybychom se zbavili závislosti na tradičních dodavatelích. Která už dnes není nutností. Dnes už totiž můžeme mít k dispozici dost elektřiny i bez nich.

    solární panely

    Stačí jenom pořídit si vlastní zdroje solární energie a můžeme se cenám elektřiny na trhu vysmívat, ať jsou, jakkoliv vysoké. Prostě si můžeme zařídit koupi a montáž fotovoltaiky a potom už si svoji elektřinu vyrábět jednoduše sami. A po dlouhá léta už za ni neutratíme ani korunu. Protože tím jediným, na čem jsme tu závislí, je svit slunce, a nikdy se nestane, že by na nás přestala tato hvězda svítit, dokud jí něco nezaplatíme. A elektrárny a distributoři elektrické energie? Ti ať si potom vydělávají na někom jiném. Na někom, kdo na nich zůstane naivně závislý.