• Vytvořte dětem bezpečný domov


  Jak moc máte rádi svoje děti? Otázku pokládáme samozřejmě těm, co děti mají, a to zejména v předškolním věku nebo ve věku prvního stupně základních škol. Může vám to připadat poněkud netaktní, protože děti bývají v rodinách zpravidla obletovány a někdy i rozmazlovány, aby prožily báječné a bezstarostné dětství, ale rádi bychom se tentokrát zaměřili na elektroinstalaci.

  prodlužovací šňůra

  Revize elektro je činnost, kterou vám na vyžádání zajistí elektrikář s patřičným certifikátem. Navštíví vaši domácnost a posoudí, zda tu není něco závadného, co by ohrožovalo váš život, anebo způsobilo rozsáhlé škody na majetku. Elektrikář navštíví i dětský pokoj a další místa, kde se děti pohybují, a může vás varovat před nebezpečím, které je tu ukryté, a o jehož existenci jste možná netušili:

  Zaslepení zásuvek – ne nadarmo se prodávají bezpečnostní kryty zásuvek, aby do nich děti nemohly vrazit nůžky, hřebík, sponku do vlasů či pletací jehlici. Možná to sami znáte z vlastní zkušenosti, kdy jste něco podobného jako děti prožívali. Letmý dotek a zásah elektrickým proudem může být jen velmi nepříjemný a pořádně zabrní, anebo dojde k zástavě srdce a k úmrtí. Někdy stačí opravdu málo, a je v rodině tragédie.

  dítě při hře

  Prodlužovací šňůry – nechte si prověřit i prodlužovací a přívodní šňůry spotřebičů. Zejména tam, kde děti rády chodí naboso a mohou se jich dotýkat bosou nohou, například pod stolem. Pokud je šňůra poškozená a izolační vrstva je obnažená, může to být další příčinou smrtelného úrazu.

  Svítidla – jednou z nejzranitelnějších částí elektroinstalace jsou pro malé děti svítidla. Nemáme zrovna na mysli stropní, kam nikdo z nich nedosáhne, ale v první řadě různé lampičky, obsluhované z nočních stolků a psacích stolů. Předcházejte těmto nebezpečným situacím revizí svítidel, ta mohou mít poškozené kryty, vypínače i přívodní šňůry, které mohou být propálené či proříznuté anebo sevřené nábytkem.