• Co navštívit v centru Českých Budějovic


  České Budějovice jsou klenotem jihočeského kraje. Najdete zde spoustu míst, které stojí za to navštívit, a to jak v jeho okolí, tak přímo v centru. Pokud jste toto město nikdy nenavštívili, určitě stojí za to to napravit, a alespoň jednou se podívat na to, co vám může toto město nabídnout. Je toho totiž opravdu spousta. Pro prozkoumání Českých Budějovic doporučujeme si zajistit ubytování centrum České Budějovice, díky kterému si zajistíte snadnou dostupnost na všechny důležitá místa a památky.

  České Budějovice

  Bludný kámen

  Bludný kámen je zajímavost, kterou najdete na Náměstí Přemysla Otakara v Českých Budějovicích. Najdete ho jen pár kroku od Samsonovy kašny. Je zasazen v zemní dlažbě, a poznáte ho snadno. Je označený vyrytým křížkem. Pojí se s pověstí ohledně vraždy rychtáře. Říká se, že kdo kámen překročí po deváté hodině večerní, bude celou noc bloudit městem až do rána, a nenajde cestu domů.

  LaDílna

  Milujete vyrábění, kreativní věci a rádi tvoříte něco nového? Pak musíte navštívit LaDílnu, kde si můžete vytvořit vlastní, keramický výrobek. Hrnečky, talířky, misky, nebo třeba malované kameny. To vše si tu můžete vlastnoručně vytvořit. S odborným dohledem uvidíte, že expertem ohledně keramických výrobků se může stát opravdu každý. Pokud jste v Českých Budějovicích jen na pár dní, mohou vám vaše hotové dílo zaslat přímo na vaši adresu, pokud si ho nestihnete vyzvednout osobně.

  Keramika

  Jihočeské muzeum České Budějovice

  Jednou z turisty nejnavštěvovanějších destinací je bezpochyby Jihočeské muzeum, které se nachází v Dukelské ulici v centru Českých Budějovic. Zaměřuje se především na oblast jihočeského regionu, konkrétně všechny aspekty kultury, historii, ale také místní umění. Pokud budete mít štěstí, můžete tu v době vaší návštěvy zažít nějakou tematickou výstavu, hudební vystoupení či jinou kulturní akci.