• Kdo má doma schodiště, je ve výhodě


  Dolní končetiny jsou nejsvalnatější částí těla a mají také nejmocnější vliv na krevní oběh. Je dobře známo a zmapováno, že čím více zaměstnáváme svalové partie nohou a chodidel, tím vytváříme odolnější organismus vůči stresovým a dalším negativním civilizačním vlivům. Kdo z vás by nechtěl mít odolný imunitní a lymfatický systém, dobře se detoxikovat a zásobovat živinami všechny tělesné buňky? Přitom jsou některé záležitosti tohoto zdánlivě složitého komplexu tak jednoduché, až byste žasli. Třeba docela obyčejné schody.

  dívka na schodech

  Již léta se traduje, že lidé, žijící v horách, bývají obecně zdravější. Je to ale dáno nejen samotným prostředím, nýbrž zejména pravidelnou a častou chůzí v kopcovitém terénu. Svaly nohou tu musí pracovat mnohem výrazněji, než ve městech, kde lidé chodí převážně po rovině. A vůbec nejhůř jsou na tom ti, co se vozí výtahem.

  Kdo má doma schodiště kmkdesign.cz, ať už je jakékoli konstrukce, je v obrovské výhodě. Jestliže je na stavební firmu spolehnutí a zhotoví vám schodiště robustní a spolehlivé, využívejte jej nejen jako ozdobný prvek, jímž bývají zejména schody točité nebo lomené, ale i pro posílení vaší tělesné i psychické kondice. Kdo není líný, schody mu pomohou v životě mnohem víc, než předražené léky z lékáren.

  schody v domě

  Schody můžete doma využít i pro posilování, je to dobrá pomůcka pro kliky z kopce hlavou dolů nebo naopak pro lehčí variantu hlavou nahoru. Schody lze vybíhat po dvou i se zátěží, vložíte do batůžku třeba desetikilový pytel s pískem a uvidíte, jak vám to dá zabrat. Tímto způsobem si můžete snadno přiblížit trénink chůze v horském prostředí, což se vám bude hodit, pokud chcete vyrazit do hor na dovolenou.

  A jedna poznámka na závěr, neopomíjejte i výstavbu zábradlí, renomovaná firma vám jej navrhne v bezpečné a zároveň esteticky přijatelné variantě z různých typů materiálů.