• Končíme s radiátory a přecházíme na podlahové topení


  Kdyby se někdo z vás zeptal člověka, který nechal demontovat z obytného prostoru radiátory a přesedlal na suchý systém podlahového vytápění https://heatsys.eu/podlahove_vytapeni.html, proč to udělal, co myslíte, jak by odpovídal?

  U stropu vedro, u země zima – kdo z vás někdy maloval svépomocí byt v zimních měsících, kde se topí radiátory, anebo měnil stropní svítidlo, zřejmě mu neuniklo, že je u stropu vedro, zatímco u podlahy je výrazně chladněji. Díky tomu se také místnosti zbytečně přetápí, chcete-li mít nohy v teple. Je to dáno tím, že teplo z radiátorů uniká z úzkého koridoru nejprve ke stropu, a teprve až ten se prohřeje, zásobují se dolní vrstvy obytného prostoru. U topení v podlaze je sálání tepla rozloženo rovnoměrně do celé plochy místnosti, tím pádem se teplota v prostoru ustálí zhruba na stejné hodnotě.

  regulační ventil topení

  Bosá chodidla – chodit v bytě naboso v zimě, kde se topí radiátory, je samozřejmě možné, ale v brzké době vám bude na bosá chodidla chladno, pokud nechcete přetápět a mít v bytě na obličej tropické horko. S podlahovým topením vám na chodidla zima nebude a navíc získáte příjemného společníka pro reflexní terapii. Chůze naboso po teplé podlaze napodobuje reflexní masáže, které prospívají vnitřním orgánům, nervové soustavě, krevnímu oběhu a imunitnímu systému. Bosonohá chůze je také vynikajícím antistresem a léčebným prvkem proti úzkostem a depresím.

  radiátor ústředního topení

  Radiátory hyzdí obytné prostředí – ať už máte jakýkoli radiátor, žádný z nich není ozdobou příbytku. Většinou se proto umísťují pod okno, kde je lze zakrýt záclonou či závěsem. Ne vždy se to ale podaří a pohled na radiátor, částečně zacloněný, je zkrátka koloritem, na něž si musíme přivyknout. Ne každý to ale akceptuje, a tak je vždy radiátor v bytě vnímán jako něco, čeho bychom se rádi zbavili, kdyby to ovšem šlo. U topení v podlaze to ale jde, radiátory už tu vůbec nebudete potřebovat.