• Moderní technologie ve strojírenství


  Důležitý vývoj

  Jistě jste si všimli, že lidé jsou schopni vyrábět stále dokonalejší a složitější výrobky, ovšem i přes to jsou mnohdy za přijatelnou cenu. Stojí za tím hned několik věcí. Řadíme sem například nové materiály, pokročilejší technologie, práce výpočetní techniky a tak dále. Dnes se zaměříme na strojírenství, kde je pokrok jasně vidět. Stačí se třeba podívat na vozidla před 30 lety a na ty dnešní. Nové trendy se také zaměřují na udržitelnost, takže se dost řeší zátěž na planetu a recyklovatelnost materiálu. Přeci jen obyvatelnou planetu máme jenom jednu, a proto je důležité se o ni starat a zbytečně ji nenič.

  plastová ramínka

  Dalším trendem je zvýšené používání plastů i jejich recyklátů. Přeci jen jsou lehčí než třeba kov a nepodléhají korozi. Stále je však rozhodně kam se posouvat, takže je potřeba sledovat pokrok, abychom vhodné inovace mohli zařadit i do své firmy a posunout se dále, což může přinést nové zakázky i vyšší příjmy.

  Software

  Spousta profesí se ve strojírenství přesunula do virtuálního světa, protože zde můžeme využívat propracovaného softwaru, který toho zvládá spoustu. Takové technické výkresy se dělají na papír už jen dost málo, protože na počítači můžeme vymodelovat všechny díly, složit z nich sestavu a následně zkontrolovat kolize, vytvořit si výkres, provádět pevností analýzy, zobrazit si rozvin plechu a tak dále. Dokonce zde můžeme vytvářet i nástroje složitých tvarů jako je vstřikovací norma.

  3D model

  Jestli by se Vám nějaké taková hodila, kdy důvodem může být třeba rychlá a levná výroba, tak stačí kontaktovat odbornou společnost. Ta ke své práci využívá také profesionální SW vybavení, kam řadíme například Inventor a Catii. Tím však jejich práce nemusí rozhodně skončit. Mají totiž moderní CNC obráběcí centra, takže pomocí virtuálních modelů se naprogramují a vyrobí. Kromě nich nechybí ani technologie jako elektroerozivní obrábění a laser.