• Podlahové topení není žádný luxus


  S podlahovým vytápěním přišli lidé již před mnoha lety a v některých rodinných domech to představovalo velmi zajímavou alternativu ústředního topení, kdy obytný prostor nehyzdil žádný radiátor, a teplo se šířilo prostorem od země, kde většinou bývá nejchladněji. Z fyzikálního hlediska dobře víme, že teplý vzduch je lehčí, než chladný, a že stoupá vzhůru, a že na tomto principu také staví horkovzdušné balóny, a tak se v místnostech vytápěných klasickým radiátorem prohřívá důkladně zejména strop, přičemž podlaha nás mnohdy nutí oblékat teplé ponožky.

  vytápění domu

  Podlahové topení však tento zaběhnutý systém převrací doslova naruby. Teplo se rozšiřuje od podlahy po celé ploše, nikoli pouze úzkým koridorem vzhůru z radiátoru umístěného zpravidla pod oknem, a to má za následek mnohem příznivější cirkulaci teplého a studeného vzduchu. Jinými slovy, máte přibližně stejnou teplotu ovzduší jak u země, tak i ve výši očí. Teplé vlněné ponožky klidně odložte, nebudete je tu už potřebovat. Můžete se bosky projít třeba i po dlažbě a vybudovat si v pokoji barefoot chodník s drsnějšími povrchy.

  regulátor topení

  Požádáte-li instalatéra topenáře z Ostravy o výstavbu podlahového topení, získáte úspornější zdroj vytápění, který je zároveň komfortnější, a možná, že si neuvědomujete, jak mocnou sílu má teplo na bosá chodidla, pokud můžeme chodit naboso. Jsou-li nohy v teple v ponožkách a v bačkorách nebo v jiné obuvi, není to ono, jako když se zujete a našlapujete po teplém povrchu bez bot, tento jev lze připodobnit k reflexním masážím chodidel, které jsou jednou z nejúčinnějších masérských metod. Tímto způsobem se rozproudí energie v tělesných meridiánech, a to má velmi příznivý vliv na regeneraci všech tělesných buněk, tím pádem u vás začne probíhat samoozdravný proces. Zlepší se imunita, posílí lymfatický systém a odvádění toxických zplodin z organismu, zlepší se trávení, krevní oběh i veškeré funkce nervové soustavy a mozku.

  4/5 - (7 votes)