• Na co si dát pozor při výběru dioptrických brýlí?

    Mezi námi je mnoho různých lidí. A každý z nás máme mnoho svých problémů. A to nejen těch psychických, které se také podepisují na našem zdraví. Ale zejména těch, které jsou fyzického rázu. A ty nám mnohdy znepříjemňují náš aktivní a plnohodnotný život. A to nejen u dospělých, ale také u dětí. A mnohdy se to týká bohužel i těch nejmenších. Proto bychom si měli našeho zdraví vážit. A dbát o něj. A pokud není vše ideální tak, jak by mělo být, dělejme vše, co je v našich silách, abychom se k tomu co nejvíce přiblížili. A mezi nejčastější nemoci, které děti postihují jsou ty s očima. Mezi nejčastější oční vady u dětí je jednoznačně šilhání.

    brýle

    To postihuje asi nejvíce dětí, ale zároveň se to dá asi nejlépe léčit. A většinou se nasazují dioptrické brýle, které s tímto problémem úspěšně bojují. A když se u dítěte projeví takzvaná tupozrakost je vhodné, aby se silnější oko zakrývalo páskou. A také se tyto dvě vady léčí speciálním cvičením a také okluzí. A okluze znamená, že se nanese léčivá mast na postižené oko a zakryje se plastovou folií. A nechá se působit po dobu 24 až 48 hodin. A jakých nejčastějších chyb se při výběru dioptrických brýlí se dopouštíme https://blog.luxbryle.cz/blog/nejcastejsi-chyby-pri-vyberu-dioptrickych-bryli-b26.html? A jak se tomu vyvarovat? Tak hodně často si vybíráme špatný velikost obruby. A měli bychom se orientovat podle čísel, které již máme na současných brýlích a řídit se jejich rozměry. To je taková nejjednodušší pomůcka, která se dá snadno využít.

    brýle

    A řiďte se radami jako jsou ty, že obruby mají sedět v úrovni obočí a ne výše. A také to, že vaše dioptrické brýle by neměly být širší než vaše lícní kosti. A také se velmi často dopouštíme toho, že máme nevhodný rám. Musíme mít na paměti, že se jedná o brýle dioptrické a že by měly sedět dokonale. A vždy vybírejte obruby s ohledem na to, kolik dioptrií zrovna máte. Aby nedošlo k problémům jako je padání anebo přílišné tlačení. Takové brýle by se staly nevhodné k nošení. A vybírat obruby si i můžete z různých materiálů. Jako je například plast, titan anebo ocel. A také si vybírejte pečlivě svoje dioptrické čočky. A rozhodněte se jaký typ čoček si do brýlí dáte. Jestli to budou čiré, sluneční anebo samozabarvovací. A jsou důležité zejména pro vaše pohodlí a také ovlivňují celkový vzhled vašich dioptrických brýlí. Tak ať si vždy vyberete podle svých představ.