• V second handech objevíte zajímavé kousky


  Second handy to krátce po sametové revoluci neměly snadné. Uspokojit potřeby po zajímavém a vkusném oblečení nebylo jednoduché ani pro běžné obchody s konfekcí či vybranými modely, které jste mohli vídat v luxusních buticích, protože většina lidí neměla takové mzdy, aby si mohli dovolit luxusní zboží, a to konfekční se dosud nepřizpůsobilo módním trendům. A tak se second handy plnily spíše „odpadem“, co někdo již nechce nosit, a výběr oblečení v těchto obchodech také neodpovídal poptávce.

  dívka na Gran Canaria

  Vše se ale nějakým způsobem vyvíjí a vývoj zasáhl i obchody se zbožím z druhé ruky. Majitelé obchodů dnes zásobují svůj sortiment v mnohem větší šíři a nakupování použitého zboží (a někdy i zcela nového, které jejich bývalým majitelům nevyhovuje) je tím pádem zajímavější a zábavnější. Stává se, že právě v second handu online semoda.cz objevíte něco, co vás osloví mnohem víc, než v běžných obchodech, a navíc za více než poloviční cenu. Co se dobře nakupuje v second handech?

  dívka ve svetru

  Volné tepláky a kalhoty – zejména ležérní styl volnějšího oblečení, kde se lépe odhaduje velikost, a které dovolí větší pohybový rozsah, je v second handech oblíbené. Obvykle není problém strefit se do velikosti i při nákupu přes Internet, kdy nemáte zboží přímo u sebe a nelze jej osobně vyzkoušet.

  Pyžama – flanelové pyžamo, lehké bavlněné pyžamo nebo polyesterové pyžamové kalhoty z mikrovlákna – to vše je oblečení opět velmi volné a pohodlné, s gumou v pase, které obvykle obléknete i tehdy, pokud neodhadnete přesně velikost. Přírodní látka (bavlna, len či viskóza) je již sepraná a je velmi příjemná na dotek. Pokud se vám někdy stalo, že jste nakoupili nové pyžamo a ihned si jej oblékli, mohla vás nová bavlněná tkanina škrábat a škrtit, což se u seprané bavlny použitého oblečení nestává.

  Trička a mikiny – někteří lidé s oblibou oblékají trička a mikiny podle barvy, která jim v ten den „sedne“. Kupříkladu červená zahřívá a podporuje základní čakru a proces uzemnění, a to nejlépe s bílou nebo zelenou. Modrá barva mikin zas pomáhá zlepšit tvůrčí činnost a fialová či růžová lépe korespondují s citem a láskou. A žlutá je barva radosti a životní energie. Trička a mikiny nebývají drahé a můžete jich mít v šatníku více.