• Proč si nechat namontovat fotovoltaiku od profesionálů


  Znáte film „Kulový blesk“? Filmová manželka Josefa Abrháma Daniela Kolářová tam svého chotě ujišťuje, že JUDr. Radosta (Rudolf Hrušínský) dobře ví, co dělá, protože je to profesionál, a nedělá takovou „věc“ poprvé. Poměrně strohá a nenápadná věta však v sobě obsahuje velmi zásadní informaci – profesionál se od amatéra liší tím, že má k dispozici osobní zkušenosti, a jak jistě víte, teorie se od praxe mnohdy značně liší, a teoretik nemůže nikdy dosáhnout cíle, který si vytyčí právě profesionál.

  montáž fotovoltaiky

  Stejně jako stěhování dvanácti bytů, tak i montáže, zapojení a zprovoznění fotovoltaiky vyžadují odborné znalosti i zkušenosti. Dochází tu k řadě úkonů, s nimiž si amatér nemusí poradit, zvláště pak pokud toto zařízení nikdy sám neinstaloval. S čím se profesionální firmy, zajišťující montáž fotovoltaiky, potýkají?

  Kam umístit panely – pro instalaci panelů musíte mít povědomí o nosnosti střešní krytiny, případně jiné stavební konstrukce, a také je nutné brát v potaz vhodnost místa s ohledem na dostatek slunečního záření. Zde se zkušenosti odborníka uplatní ve značné míře.

  Instalace rozvaděčů a měnič – odborníci si ví rady na základě zkušeností, kde vytvořit technickou místnost, a kam umístit rozvaděče a zejména multifunkční měnič s regulátorem a nabíječem baterie, jehož instalaci komplikuje i jeho vysoká hmotnost.

  fotovoltaické panely

  Uvedení do provozu – toto je nejobtížnější krok celé výstavby fotovoltaiky. Není to práce pro kutily, zprovoznění zařízení musí provádět certifikovaný elektrikář. Pokud by tomu tak nebylo, riskujete poškození majetku (požár), zdraví a život osob v daném objektu. A koneckonců budete mít v případě nahlášení pojistné události problém s vaší pojišťovnou.

  Vyřízení dotace – profesionál za vás může vyřídit státní dotaci. Ušetříte si tím řadu nepříjemností, zejména s ohledem na odbornou projektovou dokumentaci a komunikací s úředníky.

  Odborný servis – o zařízení montované na klíč se specializovaná firma stará v rámci záručního i pozáručního servisu. A vzhledem k tomu, že jde o elektrické zařízení, nevyplatí se riskovat ponechat jej bez revizní kontroly.