• Sypané čaje


    Máte možnost vyzkoušet sypané čaje a oprostit se od běžných čajů, které se dají koupit v každém obchodě s potravinami. Rozhodně neváhejte, určitě se k normálním čajům již nevrátíte. Jakmile jednou ochutnáte svět sypaných čajů, už nebudete nikdy chtít jiné. Co sypanými čaji můžete získat a jaké máte možnosti. Rozhodně tím můžete objevit opravdovou chuť, kterou čaje nabízí. Jestli si myslíte, že v čajích není rozdíl hodně se mýlíte. Jen si vezměte obyčejný heřmánkový čaj. Čistý se žádnou příchutí a aromatem. Když si vezmete kupovaný pytlík, máte po vyluhování jemnou žlutozelenou barvu, zatím co když si vezmete sypaný čaj a vyluhujete, ho máte krásně sytou žlutozelenou barvu a s vůní je to stejné.

    sypaný čaj

    Neříkáme, že pytlíkové čaje nevoní to rozhodně ne, ale s vůní čerstvě uvařeného sypaného a je se to rozhodně nedá srovnat. Vůně je intenzivní a rozline se po celém domě. Krásně voní a má svou typickou vůni heřmánek. Heřmánek je na uklidnění a uvolnění. Když chcete relaxovat a popíjet něco skvělého. Při podzimních večerech je skvělou volbou. Takže rozhodně získáte na chuti i na vůni. Příprava není složitá, jen musíte použít sítko nebo vhodné pytlíky na přípravu sypaných čajů. Ty seženete i v domácích potřebách nebo se dají zakoupit na stránkách, kde se prodávají sypané čaje. Pak už vám jen postačí horká voda a hlídat čas vyluhování. Heřmánek se zalívá vroucí vodou a nechává se deset až patnáct minut luhovat. Není to žádná věda a zvládne to i začátečník. Nemůžete nic pokazit, jen když se opaříte. To se ale stává jen málokdy.

    sypaný čaj

    Dále máte daleko větší výběr v sypaných čajích, neboť jsou čisté čaje jako náš zmíněný heřmánek pravý nebo můžete vyzkoušet z čajů míchaných. Vždy se vychází ze základních typů, kterými jsou čaje černý, zelený, bílí nebo čaje bylinkové. V každé variantě najdete něco trochu jiného. Když máte možnost, rozhodně jí nepropásněte a využijte vyzkoušet krásu sypaných čajů. Požitek je nepopsatelný.