• Za přirozenou menstruaci

  Udává se že během normální menstruace žena ztratí zhruba malý šálek krve. U každé ženy je délka menstruace jiná a jde o velmi individuální věc. Běžná délka cyklu je mezi 28 a 32 dny, a menstruace běžné trvá od 3 do 7 dní. Za tuto dobu se intenzita menstruačního krvácení změní třikrát. Začátek menstruace je slabší, poté je uprostřed silná a ke konci opět slábne. Nejlepší je když ženy používají menstruační pomůcky podle intenzity krvácení. Nejen že tím ušetří protože nebudou zbytečně používat nevhodné pomůcky, kterých spotřebují více nebo je zbytečně vyhodí téměř nepoužité, ale také tím ušetří žito prostředí protože sníží množství odpadu.

  černé kalhotky

  Jestli vám jde i o ekologickou stránku věci, můžete přestat používat jednorázové pomůcky a můžete je vyměnit za náhradu v podobě ekologického kalíšku a nebo kalhotek. Jestli vám nevadí používat tampony, nejspíš vám sedne spíše kalíšek. Mnoho žen které se naučily používat tampony uvádí, že pokud používají vložky, vadí jim pocit že z nich něco vytéká. Mohou se cítit nechráněně a mají obavy z toho, že krev prosákne přes oblečení.

  Jestli používáte vložky, mohou vám vyhovovat české menstruační kalhotky https://myfemini.cz/e-shop/, které se prodávají nejen jako klasické kalhotky, ale také jako kalhotky s vysokým pasem, tanga a nebo brazilky. Doba pokročila a i v menstruačních kalhotkách došlo ke změně. Kromě černé a tělové barvy už najdete i krajku a barevné varianty. Proč zvolit naše kalhotky?

  vložky a tampony

  Vyrábíme je z několika savých vrstev, díky čemuž jsou opravdu hodně savé. Naše kalhotky se dělí do tří skupin podle síly menstruace. Jedny kalhotky vydrží zhruba stejně dlouho jako jeden tampon či vložka, a pokud je budete stejně pravidelně měnit, nestane se že by protekly. Naše kalhotky jsou populární i mezi mladými dívkami, protože jsou diskrétní, komfortní a snadno se s nimi manipuluje.